Другий міжнародний культурно-мистецький фестиваль Grieg-Fest

  1. Головна
  2. Анонси
  3. Другий міжнародний культурно-мистецький фестиваль Grieg-Fest

.jpg

Різноманітні майстер-класи, міжнародна наукова конференція, літературні та мистецькі виставки, презентація норвезьких освітніх програм та грандіозний фінальний концерт за участі українських та норвезьких музикантів – саме такою насиченою буде програма міжнародного фестивалю Grieg-Fest, який відбудеться 27-28 квітня у Житомирі в рамках відзначення Днів Європи в Україні.

Таку яскраву культурну подію, вже вдруге організовану Всеукраїнським музичним товариством Едварда Гріга, житомиряни зможуть відвідати абсолютно безкоштовно. Програма фестивалю обіцяє безліч позитивних вражень і знайомств не лише з новими людьми, а й з норвезькою культурою.

Організатори фестивалю підготували для відвідувачів тематичні локації, де житомиряни та гості міста зможуть познайомитися з культурними, літературними та музичними досягненнями митців Норвегії та України.

Крім того, всі бажаючі зможуть долучитися до музичних та мистецьких майстер-класів. Зокрема, під час фестивалю кожен зможе повчитися вокалу і грі на фортепіано у норвезьких гостей Einar Røttingenі та Njål Sparbo, які, окрім цього, виступлять і на фінальному концерті. Для зручності організатори дійства запросили перекладачів.

А участь у фестивалі візьмуть всесвітньо відомі виконавці і викладачі Бергенської консерваторії імені Гріга Einar Røttingenі, Njål Sparbo, а також норвезький фольклорний скрипаль Håkon Asheim.

«П’ятниця, 27 квітня, буде “академічною”. Розпочнемо з міжнародної наукової конференції «Україна-Норвегія: діалог культур. Генезис», яка відбудеться в Житомирському музичному училищі імені Косенка. На конференції музиконавці з різних країн-учасників Міжнародного товариства Едварда Гріга повернуться до витоків культур. Цьогоріч до фестивалю долучилися музеї та бібліотеки, які презентуватимуть історію культури України та Норвегії, а також експозицію видань про відносини цих двох країн із власних фондів. Субота більш практичною і феєричною: відбудуться майстер-класи з вокалу і фортепіано від норвезьких гостей, діятиме фольклорний ярмарок, у якому візьмуть участь майстри міста. Окрім виставок-продажів буде багато майстер-класів, де житомиряни зможуть навіть спробувати пройтися «норвезькою ходою». А завершиться фестиваль концертом української та норвезької музики о 17:00 в залі філармонії, де зокрема, виступить скрипаль Håkon Asheim, який дасть змогу насолодитися тим, як звучить хардангерфеле – норвезька традиційна скрипка», – розповідає організаторка Любов Синяк, голова Всеукраїнського товариства Едварда Гріга.

Новинкою стане вручення першої іменної премії Гріга для активних музикантів та теоретиків, які популяризують норвезьку та українську культуру. Премію вручать під час фінального концерту.

У Житомирі Grieg-Fest проводиться вже вдруге. Він покликаний сприяти культурному діалогу між Україною та Норвегією, а також країнами-учасниками Міжнародного товариства Едварда Гріга, такими як Великобританія, Нідерланди, Америка, Німеччина, Італія, Японія.

програма GriegFest

(м. Житомир, 27-28 квітня 2018 року)

 

Дата Захід Місце проведення Час початку
27.04.2018

(п’ятниця)

Міжнародна наукова конференція «Норвегія-Україна: діалог культур. Генезис» Житомирське музичне училище ім. В.С. Косенка (фойє закладу) 10:00
Тематична виставка: «Святослав Ріхтер і музика Едварда Гріга» КПСМНЗ музична школа № 2 імені Святослава Ріхтера 10:00
Виставка картин «У стилі романсу» членів МГО «АРТ-Село» Житомирське музичне училище ім. В.С. Косенка (фойє закладу)
Літературна експозиція «Читай, знай, відкривай країну північного сонця»
Художньо-літературна виставка «Україна-Норвегія» Житомирська обласна бібліотека для дітей
Тематична виставка «Атрибутика весільної обрядовості Житомирського Полісся кін. ХІХ-ХХ ст.» Житомирський обласний краєзнавчий музей
28.04.2018

(субота)

Презентація норвезьких освітніх програм для молоді міста від гостей фестивалю Житомирське музичне училище ім. В.С. Косенка (мала зала) 10:00
Літературна експозиція «Пізнавай Норвегію» Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Ольжича 10:00
«Територія майстрів: експозиція, виставка-продаж та майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва» Житомирське музичне училище ім. В.С. Косенка (фойє закладу та майданчик біля входу) 11:00
Цикл майстер-класів із вокалу та фортепіано для учнівської та студентської молоді від норвезьких фахівців Житомирське музичне училище ім. В.С. Косенка (мала зала) 12:00
Заключний концерт норвезької та української музики Житомирська обласна філармонія імені С.Т. Ріхтера 17:00

 

 

Участь в усіх заходах програми GriegFest є безкоштовною для усіх бажаючих. Безкоштовні запрошення на заключний концерт можна замовити за телефоном: +38(093)424 57 32; +38(097)97 41 345

Організатори: Всеукраїнське музичне товариство Едварда Гріга (UkrainianGriegSociety).

Співорганізатори: Житомирське музичне училище імені В. Косенка, Житомирська міська рада, Го “Цілком природно”

Партнери фестивалю: Житомирська обласна наукова бібліотека ім. О. Ольжича, Житомирська обласна бібліотека для юнацтва, Житомирська обласна бібліотека для дітей, Житомирський обласний краєзнавчий музей, КПСМНЗ музична школа №2 імені С. Ріхтера.

-програма

Меню